Tatile çıkmak insanların aileleri, arkadaşları ya da kendileriyle baş başa en özel anlar geçirmek ve dinlenmek üzerine kurdukları ve falasıyla değer verdikleri bir durumdur. Tatilde yaptıklarımızsa günün sonunda zihnimizde kalan değerli anılar olarak birikir ve yaşamın tadı olarak damağımıza yerleşir.

Üçağız’dan Tekne turuna çıkmak ise tatilciler için nasıl anılar oluşturur?

Başta mavi büyünün serin suları… Sonrasındaysa Kekova’da kaç saat tekne turu yapmak istediğini belirleyen tatilcilerin programlarına göre düzenlenen Kaya mezarları, Simena, Kale Köy, Batık Şehir kendi görsel şovunu sunar. Tersane Koyu’nda 1 saat yüzme molası ve geri dönüş gibi saatlik turlar kısa olduğu kadar özdür. Özel tur tercih edenler içinse kişiye özel bir rota çizilir ve o şekilde tur tamamlanır. Kekova yatılı turlarda kaptanın uygun gördüğü bir yerde gece teknede geçirilir ve buna günlük tur da eklenebilir. Bunların yanında tüm gününü teknede güneşin, denizin ve mükemmel doğanın tadını doyasıya çıkararak tekne turu yapmak isteyen tatilcilerimiz için de özel tasarladığımız turlarımız bulunuyor. Tüm gün tekne turu yapmak isteyenleri çokça verdiğimiz yüzme molaları, tarihi yerler ve teknede yemek gibi şeyler bekliyor. Tüm gün tekne turuna çıkan tatilcilerin ilk durağı Akvaryum Koyu’dur. Burada yüzme molası verildikten sonra Batık Şehre doğru yola çıkılır ve Kekova’nın büyülü ruhu insanların içine işlemeye devam eder. Akabinde ise Korsan Mağarası’nda doğanın tadı bir kez daha yaşanır. Korsan Mağarası’nda geçirilen keyifli anlardan sonra Gökkaya Koyu’nda yemek molası verilir. Tekne turunda güneşlenmek, eğlenmek bir başkayken o güzelliğin içinde yemek yemek de ayrı bir zevktir. Burç Koyu’nu görerek Kale Köy’e ulaşılır ve son olarak da Simena’da mola verilerek geri dönüşe geçilir. Özellikle Üçağız Köyü’nden tekne turuna çıkarak bölgenin tamamına hakim olacağınız bir gezi geçirebilirsiniz.

Tekne turu özellikle de Üçağız’dan başlayarak yapılıyorsa rüya gibi bir gün geçirmek isteyenlerin ilk aklına gelen etkinliktir. Kekova’da tatil yapan tatilcilerin teknede geçirdikleri eğlenceli dakikalar, yüzme molalarında denize girmenin serinlemenin de ötesinde bir şey olduğunu hissetmeleri onlar için unutulmaz Kekova tatilinin sadece efsanevi hatırası olarak kalacaktır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir